Шляхи підвищення доходності при вирощуванні ягідних культур

 1. Більш щільна посадка – дасть можливість збирати з 1 га більшу кількість продукції.

 2. Перехід до механізованого збору ягід – зменшує собівартість продукції.

 3. Використання найякісніших саджанців( ін вітро, базовий матеріал) – дасть змогу отримати до 50% більше продукції, зменшити витрати на пестициди, експлуатувати плантацію більший період без суттєвого зниження продуктивності, а також зменшити кількість саджанців при закладці плантації (малина, суниця).

 4. Використовування культур і сортів з найвищою врожайністю і здатністю показувати цю врожайність в вашому регіоні.

 5. Використання культур, які є найбільш стійкими до хвороб і шкідників - зменшує витрати на пестициди і дозволяє виробляти органічну продукцію, яка дорожча за традиційну (ожина, жимолость, лохина, суниця, спаржа).

 6. Крапельний полив – дозволяє запобігти стресу при розвитку рослин і таким чином формує більший врожай , також формується більш важка ягода.

 7. Використання мульчування і задерніння – забезпечує зниження кількості води на полив, зменшує витрати на робочу силу і гербіциди, збагачує ґрунт поживними речовинами.

 8. Стабільне використання органічних добрив - збагачує ґрунт корисною мікрофлорою і живленням, що дає змогу рослинам протистояти хворобам і стресам.

 9. Використання органічних біостимуляторів (АКЧ, вермі-витяжки) – дозволяє рослинам активно розвиватися і протистояти хворобам і стресам.

 10. Використання сортів з корисними властивостями (важка ягода, посухостійкість, стійкість до хвороб).

 11. Використання додаткових і профільних комах-запилювачів – дасть змогу підвищити врожайність до 35-40% на певних культурах.

 12. Заборона використання пестицидів при традиційному способі господарювання під час цвітіння і певний час до і після – не буде відлякувати корисних комах і дозволить їм більш якісно запилити вашу культуру.

 13. Використання культур, які не вимагають великих затрат на культивування – дасть змогу суттєво економити на догляді (спаржа, жимолость, аґрус).

 14. Подовжений період плодоношення – дозволить заробляти більше на ранніх і пізніх сортах, за рахунок цього збільшити середню ціну.

 15. Вирощування декількох культу, які плодоносять не водночас – дасть змогу якнайкраще використати труд працівників і заробляти довший період часу.

 16. Обов'язкове використання сортів з середнім строком плодоношення, при культивуванні яких менші ризики і, зазвичай, більша врожайність – дасть змогу отримати більший прибуток за рахунок збільшення валового збору, хай і при меншій ціні.

 17. Використання нішевих і цінних культур, на який є запит і які мають велику ціну.