Необхідна норма опадів – 800 мм на рік . Потребує автоматичного поливу тільки в рік посадки. Стрижневі корені павловнії in vitro сягають глибини залягання підземних вод і звідти отримують поживні речовини та воду, не виснажуючи поверхневі шари грунту.
Павловнія не дуже вибаглива до рівня РН грунту – допустимі значення - від рН - 5 до рН -7, але структура грунтів бажано щоб була глиниста, краще піщана або торфяна.
Павловнія - це рівне струнке дерево з найбільшою швидкістю росту в світі, за 5 років вирощування в оптимальних умовах може досягати висоти 15м і 85см в діаметрі на висоті 1,5м (річний приріст – 2-3м). Є дуже цінною промисловою сировиною високої якості для деревообробної промисловості, а також може використовуватись в якості біомаси (як альтернативне паливо).
Деревина павловнії дуже гнучка, на 30% легша, ніж інші породи дерев, росте рівно, має прямий циліндричний стовбур без вузлів, не всихає при сушінні, дуже стійка до дії шкідників та хвороб (за це його називають «алюміневе дерево»). Після першої рубки дерево здатне відростати заново 4-5 разів і більше! За таку здатність регенерувати павловнія отримала назву «дерево-фенікс». За 20 років продукує в 4 рази більше деревини, ніж будь яка інша місцева порода дерева!
Дерево живе більше 70 років. Листя павловнії дуже великі, до 30-40 см, надзвичайно багаті протеїном та мікроелементами - дуже цінні в якості корму для тварин, а також як мульча для вирощування різних с/г культур, мають велику ємкість засвоювання СО2. Павловнія має здатність стабілізувати піщані грунти, а також райони з великими ризиками зсувів, яри. Завдяки надшвидкому росту може виконувати функцію вітрозахисних насаджень, в тому числі і для захисту ягідних плантацій від вітрів. * Густота саджанців в промислових насадженнях (на деревину) - 625 шт./га, схема посадки – 4м х 4м. * Для вирощування на біомасу - 10 000 шт./га, схема посадки - 1м х 1м (передбачає щорічне зрізання "на пень")
Саджанці павловнії in vitro –це активно вегетуючі рослини висотою 20-30 см з розвиненою кореневою системою, в індивідуальних контейнерах, готові до висадки в поле. Саджанці оздоровлені і клоновані в лабораторних умовах і мають найвищу категорію якості "ВИХІДНІ in vitro", розмножені без використання маточника. Cадяться на промислову посадку після адаптації рослин безпосередньо з пробірки. Метод in vitro дозволяє виробляти абсолютно однорідні рослини з прогнозованим розвитком - в лабораторії закладається програма апікального домінування, тобто майбутнє дерево вже в стадії саджанця ініційоване на формування рівного стовбура. Саджанці in vitro мають особливу кореневу систему, яка відрізняється від звичайної, інтенсивніше розвивається і охоплює більшу площу живлення, що зумовлює швидкий ріст і розвиток вегетативної частини, тому посадки павловнії in vitro не потребують технічного зрізу після першого року життя.